F.P. Bartex Z.P.Ch.

Firma Produkcyjna „Bartex” powstała w 1994 roku, wprowadzając na rynek autorską kolekcję ekologicznych zabawek wełnianych i pluszowych.

Pod koniec lat 90-tych profil produkcji zmienił się w kierunku szycia usługowego dla klientów zewnętrznych: odzieży lekkiej, tapicerki meblowej. W kolejnych latach produkcja została poszerzona o pościel, poduszki oraz poduszki dekoracyjne i ogrodowe.

Dodatkowo oprócz tego w latach 2008-2009 do produkcji zostały wdrożone legowiska dla zwierząt. Wszystko opierało się na stworzeniu własnych wzorów i modeli, które do dziś z powodzeniem funkcjonują na rynku pod szyldem „Wiko”.

Na przełomie 2010 i 2011 roku rozpoczęła się produkcja pościeli hotelowej sygnowaną marką „Bartex”. Do jej wytworzenia używane są m.in. automaty do produkcji pościeli – unikatowe w skali całego kraju. Warto podkreślić, że miesięcznie można wyprodukować ok. 100 tys. kpl. pościeli , zapakowanych i przygotowanych do wysyłki.

Obecnie zatrudniamy ponad 200 wykwalifikowanych pracowników. Stałe inwestowanie w kadrę oraz w najnowsze technologie, sprawia, że jakość jest naszym największym atutem. Przygotowanie wzorów do produkcji opiera się na systemie InvenTex, który realizuje funkcje digitalizacji, projektowania, konstrukcji, modelowania szablonów oraz stopniowania i optymalizacji układów rozkroju. Praca na krojowni jest w znacznym stopniu zautomatyzowana, dzięki maszynom marki Assyst Bullmer. Lagowarki do dzianin i tkanin oraz maszyna do automatycznego rozkroju Cutter pozwalają na wytwarzanie produktów wysokiej jakości. Natomiast nasze szwalnie wyposażone są w najnowszej generacji maszyny marki Juki i Duerkopp Adler.

Żródło: www.bartex.zagan.pl/