System „ON-GRID” – oznacza instalacje fotowoltaiczna wytwarzającą prąd naprzemiennie we współpracy z siecią energetyczną. Systemy wykonane w tej technologii są do tej pory najbardziej uzasadnione pod względem finansowym, ponieważ nie posiadają wymogu podłączania akumulatorów magazynujących energię elektryczną. Kolejnym plusem tego systemu jest pełna stabilność pracy, która gwarantowana jest przez stałe podpięcie do sieci energetycznej. Rozwiązanie to jest dodatkowo wyposażone w dwa liczniki energii elektrycznej. Pierwszy z nich wykazuje energię wykorzystaną na potrzeby domostwa, natomiast drugi rozliczający energię sprzedaną do sieci zakładu energetycznego.

System funkcjonuje całkowicie bezobsługowo, a zarazem daje użytkownikowi pełna kontrolę monitorowania całego procesu produkcji i zużycia.

Fotowoltaika stanowi źródło pozyskania energii, którą jesteśmy w stanie w całości zużyć na miejscu, co jednoznacznie przekłada się na koszty rachunków za energie elektryczną. Składa się to na obniżoną ilością zakupionego prądu od operatora energetycznego, a także z związanymi z nim opłatami przesyłowymi.
Gospodarstwo domowe wykazuje zużycie prądu przez całą dobę, za pośrednictwem różnych urządzeń użytku codziennego. Pobór energii dla wspomnianych jednostek RTV, AGD, czy ogrzewania, może zostać obniżony o nawet połowę właśnie dzięki rozwiązaniu technologii jaką jest fotowoltaika.

Kwestia skomponowania odpowiednich komponentów dla instalacji PV, przekłada się na znaczną oszczędność dla gospodarstwa domowego, a także może ona podbudować budżet domowy, poprzez sprzedaż nadmiaru wyprodukowanej energii do zakładu energetycznego. Wszystko uzależnione jest od wielkości i jakości systemu fotowoltaicznego zakupionego przez użytkownika, oraz jego konsumpcji wygenerowanego prądu elektrycznego.
Na dzień dzisiejszy 1 kWh równa jest kwocie, której użytkownik nie musiał wydać na jej zakup od swojego dostawcy energii, dodatkowo podwyższonej bezpośrednio o opłatę przesyłową.

Obecnie konsumenci mogą korzystać z różnych programów dofinasowywujących oferowanych przez OZE. W zależności od programu proponowanego przez NFOŚiGW, dotacje mogą wynieść nawet 40% dla zgłoszonej konstrukcji fotowoltaicznej. Godnym uwagi jest również fakt, udzielania nisko oprocentowanych kredytów, które maja za zadanie napędzić rozwój tego sektora energetycznego.

Kwestionariusz

Jeśli zainteresowała Cię tematyka rozwiązań fotowoltaicznych, prosimy o kontakt z naszą firmą.
[contact-form-7 404 "Not Found"]